כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


איך בוחנים קורות חיים?בחינה נכונה של קורות חיים תאפשר לך, המעסיק, לקבל מידע רב מאוד על העובד הפוטנציאלי עוד בטרם הזמנת אותו לראיון. בחינת קורות החיים היא אמצעי מצוין לבצע ניפוי ראשוני וכך תוכל לזמן פחות עובדים שלא מתאימים למשרה מצד אחד ולזמן יותר עובדים שכן מתאימים למשרה מצד שני.

אז למה כדאי לשים לב בקורות חיים?

לפירוט.
עד כמה העובד מפרט בקורות חיים את מקומות העבודה בהם עסק ועד כמה פירט לגבי כל משרה, עד כמה פירוט יש לגבי כל עבודה וכמה פרטים העובד נותן בכלל על עצמו. פירוט רב מאוד מעיד לפעמים על נכונות, על השתדלות, על הפתיחות בפני המעסיק,על רצינות בכתיבת קורות חיים ועל ההשקעה. הרבה מעסיקים מאמינים ובצדק, שרמת ההשקעה בכתיבת קורות חיים מעידה על רמת הרצינות של העובד בכלל ועל רמת הכוונה של העובד למציאת עבודה בפרט.

לסדר.
אם חשוב לכם סדר בעבודה, מה שבולט מאוד במשרות אדמיניסטרטיבית או משרות ניהול, תוכלו לקבל סימנים מוקדמים לרמת הסדר של המועמד כבר בעת קריאת קורות החיים שלו. נכון, קורות החיים בסי.וי.פול, למשל מסודרים כולם באותו תבנית, אבל גם בתוך התבנית ניתן לראות עד כמה מסודר העובד בכתיבת קורות חיים. חפשו סימנים כמו הפרדה לפיסקאות, פיסוק, פירוט שנים בצורה מסודרת וכו'.
לשירות הצבאי.
הרבה מעסיקים בוחנים את השירות הצבאי מאחר והצבא נחשב לגוף שממיין בצורה טובה את המועמדים שמגיעים אליו ומשבץ אותם לתפקידים מתאימים, נכון- הצבא לעתים שוגה בשיבוץ החיילים, אבל אפשר לו להשתמש בשיבוץ הצבאי כחלק מתמונה רחבה יותר על המועמד.

לחינוך. כן, לא רק להשכלה- גם לחינוך. המקום שבו המועמד למד יכול לפעמים להעיד על החינוך שקיבל. בית הספר צבאי או דתי, למשל, נותן אינדיקציה טובה לסוג החינוך של המועמד.

לגישה.
על הקורות החיים שלנו מופיעים פרטים רבים שיכולים להעיד על הגישה של העובד. למשל- שכר מבוקש או היקף משרה, עובד שהביע הרבה גמישות בקורות חיים שלו, בד"כ יהיה עובד עם יותר נכונות ומוטיבציה. הוספת כמה מילים אישיות כמו "אני חרוץ, מוכן לעבוד קשה וכו'", מעידה על מאמץ נוסף. אגב המילים האישיות, למרות שלרוב הם אלמנט של "שכנוע", חשוב לקרוא בין השורות מה הוא כותב ומה הוא לא כותב וגם לשים לב לניסוח, במיוחד לתפקידים שדרושים אוריינטציה שיווקית או כתיבה מפותחת. בד"כ גם תמונה או הוספה של רשימת ממליצים מעידים על ביטחון ונכונות.

לקורות החיים...
וכן, צריך לשים לב גם לקורות החיים עצמם...צוות CVPOOL ישמח לסייע בידכם להכוונה וייעוץ לגיוס עובדים.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בטל' 03-6207373.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים