כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


טיפים לניהול תזרים המזומנים

דני קורמן – פגסוס פתרונות פיננסיים

 

מוסר התשלומים המדרדר במשק הישראלי,  הינו אחד הסיבות לחשיבותו של ניהול תזרים מזומנים. מספר הימים שבהם על בעלי עסקים להמתין לתשלום נדחה עבור שירותיהם או עבור המוצרים שסיפקו - נהפך לרעה החולה של מגזר העסקים הקטנים והבינוניים בישראל- עסקים וחברות למעשה מסבסדים במשך 30, 60, 90 יום, ואף הרבה יותר את לקוחותיהם.

בשל כך הולכים וגדלים צרכי ההון החוזר וכנגזרת צרכי המימון. רבים מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים פתחו את הבוקר עם שיחת טלפון ממנהל סניף הבנק בו מתנהל חשבונם, במסגרתה הם מתבקשים להפקדת כספים נוספת לחשבונם כתנאי להמשך פעילות תקינה של חשבון העסק.

לעיתים ניתן להימנע מלהגיע למצב זה וזאת רק ע"י התנהלות פיננסית נכונה וניהול תזרים הדוק וקפדני:

זיהוי תאריכים בעייתיים - בדרך כלל ימי תשלום המשכורות והמסים נוטים להכביד על תזרים המזומנים של עסקים. ולכן בתקופות אלו רצוי להימנע מהוצאות נוספות. בקשו דחיית תשלום של יום-יומיים מהספק שלכם, לדוגמה.

זיהוי תאריכי הכנסות - יודעים מתי כסף צפוי להיכנס לחשבון העסק? תכננו את ההוצאות ליומיים-שלושה אחרי התאריך המיועד וכך תימנעו מבעיות תזרים בעת תשלום.

גבייה, גבייה, גבייה - רוצים להימנע מבעיות בתזרים המזומנים? וודאו שאין עיכובים בגבייה המתוכננת של העסק. אל תהפכו את הרדיפה אחר הכסף להרגל, שכן מדובר בהרגל קטלני.

ניכיון כרטיסי אשראי וצ'קים - מדובר בכלי לעת חירום בלבד, לכיבוי שריפות ולא לניהול היומיומי. אל תהפכו אותו לכזה.

דוחות חשבונאיים  - בשבילכם או בשביל הרשויות? תתפלאו, אבל, דו"חות חשבונאיים, יכולים להפוך לכלי ניהולי ממדרגה ראשונה, כלי שמשפר את הבקרה, ההתנהלות והביצועים של החברה....וחוסך הרבה כסף. לעיתים ע"י "חשבונאות יצירתית" המאפשרת הגדלת הרווחיות והצפת שווים הכלכלי של נכסים סמויים - היוון הוצאות מו"פ, שמאויות על ציוד ומכונות (IFRS), זקיפת עלויות הקמה וכו', ניתן לשפר את יכולת הגיוס של העסק.

כאמור,  רגע לפני שאתה רץ לקחת עוד הלוואה, נכון לפנות למומחה אשר יבחן יחד איתך את הצרכים הפיננסיים שלך ושל העסק, כך שגם אם בסופו של דבר תגיע למסקנה, כי הפתרון הנכון הוא מימון נוסף, לכל הפחות תדע כי זהו אכן הפתרון למצוקת המזומנים אליה נקלעת וכי תעמוד בנטל החזרים.

חשוב גם לבחון את מכלול הבטוחות והשיעבודים אותם ניתן להעמיד לידי המלווה ולנהוג בהם בחוכמה. צריך להבין את ההבדלים והמשמעויות המשפטיות ביניהם (ערבות אישית, שש"כ, שיעבוד ספציפי וכו'). הבנה זאת יכולה לאפשר פתרונות "חכמים יותר" השגת היקפי מימון גבוהים יותר בריביות נמוכות ולתקופות ארוכות מהמקובל.

 

מיטב המומחים הפיננסיים עומדים לרשותכם ב'מרכז המעסיקים של C.V.POOL '

לייעוץ ראשוני ודיסקרטי פנו אלינו 9874*, info@cvpool.col.il 

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים