כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


קרנות בערבות המדינה – מימון באמצעותם תחילה!

מאת דני קורמן – פגסוס פתרונות פיננסיים

 

בשנה נפתחים כ-50,000 עסקים ונסגרים כ-40,000 עסקים, כלומר נוספים כעשרת אלפים עסקים למגזר העסקי בכל שנה- התנהלות עסקית שגויה וחוסר ידע מספק, בתחום המימון ופתרונות אשראי מותאמים, הינם מהגורמים העיקריים לסגירת עסקים בתחילת דרכם.

אחד הכלים הפיננסיים הנגישים, הזולים והאטרקטיביים לעסק בהקמה או לעסק קטן, הינו מימון באמצעות הקרן בערבות המדינה.

הקרן מאפשרת גיוס עד 500 אלפי ₪ לתקופה של 5 שנים עם אפשרות להתחלת החזר לאחר חצי שנה. לא נדרשים להביא ערבים בטוחות נמוכים ורמת מינוף של פי 4.

היתרונות של הקרן עבור עסקים חדשים, הינה בכך שהיא מאפשרת ליזם בעל אמצעים מוגבלים יחסית להקים עסק, לקבל תנאי ריבית נמוכים וכל זאת ע"י הכנת תוכנית עסקית סדורה בלבד. היקף המימון הגבוה יחסית לעסקים בהקמה, לא ניתן לקבלו ישירות באמצעות הבנקים או רק ע"י העמדת בטוחות בהיקף נרחב.

לגבי בעלי עסקים קטנים ובינוניים בעלי ותק, לגביהם הקרן מאפשרת מימון צרכי הון חוזר או השקעה, ללא צורך בהעברת הפעילות או חלקה לבנק באמצעותו מוגשת הבקשה לקרן בערבות המדינה, הריביות נמוכות מהריביות אותם מקבל בעל העסק בבנק והוא יכול גם להחזיר באמצעות ההלוואה עד 50% מאשראי יקר בבנקים אחרים עימם עובד.

השימוש בהלוואת הקרן יכול לשמש להחלפת ניכיונות או מימון חוץ בנקאי, או יכול לשמש כחלק ממימון רכישת עסק אחר, קניית ציוד, שיפוץ והרחבת העסק.

כדאי כי את תהליך ליווי והגשת התוכנית העסקית עבור הלוואת הקרן יעשה באמצעות יועץ, שכן קיימת חשיבות מכרעת באופן הצגת החברה או הלווה לבנק או לגורם המממן. לעיתים קרובות הצגה נכונה (הלוואות בעלים, רווח EBITDA, נכסים בבעלות, שערוכים לא עדכניים וכו') יכולים להשיג התייחסות שונה ולהוריד את רמות הסיכון והנכונות להלוות.

בנוסף, המוניטין של העסק בתחום האשראי שווה הרבה כסף. רישום שלילי, גם אם קטן, יכול להשפיע על מהלכי גיוס הון. שכן נותני האשראי – הבנקים והקרן מקבלים התראות מחברות הדירוג (בעיקר דן אנד ברדסטריט ובי.די.איי) ומתעדכנים דרכם לגבי האיתנות הפיננסית של העסק, מוסר התשלומים וההתנהלות הפיננסית.

לכן, תרומתו של היועץ הינה גם במתן הסברים לגבי היסטוריית האשראי - עיקולים, החזרות צ'קים וכו'. במקרים לא מבוטלים הסבר הגיוני ומתקבל על הדעת, הוא כל ההבדל בין אישור ההלוואה או סירוב.

לסיכום, לאור העובדה שרמת המינוף גבוהה, לא נדרשים להביא בטוחות "מהבית", מקבלים גרייס ל-6 חודשיים, האשראי נחשב מחוץ לאובליגו הבנקאי ולא נדרשים להעביר פעילות לבנק הממן, זוהי אחת מדרכי המימון המועדפות בסקטור העסקי.

 

_____________________________________________________________

מרכז העסקים של C.V.POOL מעמיד לרשות לקוחותיו את מיטב המומחים הפיננסיים לגיוס אשראי באמצעות בנקים או הלוואות מקרנות בערבות המדינה. לפרטים נוספים 9874* info@cvpool.co.il  דיסקרטיות מובטחת.
* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים