כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


כמה הצעות לאירועי פורים בחברה

 

חן סרוסי, מנהלת שיווק ואירועים עסקיים, JOY

 

פורים הוא החג הכי שמח בשנה וכמעט כולם, קטנים כגדולים, מנהלים ועובדים,  אוהבים את החג ואת מנהגיו ומנצלים את ההזדמנות כדי לחגוג עם העובדים, לרענן את האווירה, לשבור שגרה ולגבש את צוות העובדים.

על פי המסורת היהודית מקיימים בפורים ארבע מצוות, המצווה הראשונה- קריאת מגילת אסתר. קוראים את המגילה בבתי הכנסת בערב החג ובבוקר שלמחרת וזאת לשם מצוות פרסום נס הצלת היהודים מאימת המלך אחשוורוש.

המצווה השנייה- היא סעודת חג פורים שעל פי המגילה מחייבת שמחה ושתיית יין עד דלא ידע.

המצווה השלישית- הינה משלוח מנות בו שולחים היהודים אחד לשני מגשי ממתקים הייחודיים לחג.

מצוות החג הרביעית- הינה מתן מתנות לעניים או שווה כסף על מנת שניתן יהיה בידם לרכוש דברי מזון.

אז כשפורים בפתח הסיבה  למסיבה היא כפולה ומכופלת. נשף או מסיבות פורים הן הדרך הידועה והשגרתית לחגוג את החג. אבל ישנן המון דרכים נוספות לחגוג ולשמוח בפורים.

 

כיצד ניתן לחגוג את החג בחברה?

 

בחברות רבות מתחילים 'לחגוג' כבר שבוע לפני החג, למשל, במשחק 'גמד וענק', בו מגרילים שמות בין העובדים וכל עובד מביא מתנה יומיומית ל'ענק' שלו ומקבל מנה מ'גמד' שלו, בדרך כלל מגבילים את המתנות לתקציב מסוים כאשר שיא המשחק הוא ביום החג, אז כל 'גמד' מביא ל'ענק' משלוח מנות. אם רוח החברה מאפשרת זאת, ניתן לחגוג גם ב'מרתון מתיחות', בו מתחילים שרשרת מתיחות בין העובדים, כאשר כל עובד נמתח צריך למתוח עובד אחר, או שירשור 'אתגרים', בו כל עובד שעמד באתגר צריך לאתגר עובד אחר ויש עוד המון רעיונות טובים בהתאם לרוח החברה, הדגשים הדרושים לה והמטרות שלנו.

דרך מעניינת מקורית וזולה להפתיע את העובדים היא, להביא את החג אליהם (למשרד, לחברה, למפעל). אפשר להזמין ליצנים , להטוטנים , קוסמים,  הולכי קביים שיבואו לחלק משלוחי מנות לעובדים יעשו שמח וירימו את המוראל, תקליטן או מתופפים שיגיעו לנגן בזמן הרמת הכוסית או הפסקות הצהריים, ועוד רעיונות רבים וטובים אחרים. כך ניתן מצד אחד להמשיך בשגרת העבודה, אך מצד שני, לרענן ולהכניס אווירה קצת אחרת למשרד. אפשר גם לתגבר בעמדת פופקורן, גלידה, 'שערות סבתא', נקניקיות או בר מגניב, שיגיעו עד אליכם למשרד, בעלויות לא גבוהות בכלל, וישדרגו משמעותית את אירועי החג.

ניתן לקיים משחקי במה ושעשועונים היתוליים ע"י צוות בידור בהשתתפות העובדים כאשר הנושאים יכולים להיות לקוחים מחיי היומיום במשרד/ בחברה/ במפעל. תחרות תחפושות בין העובדים יכולה, כמובן, לשדרג כל אירוע.

לא חייבים, אגב, לקיים את האירועים ביום החג, מאחר ורבים מהעובדים, במיוחד הורים לילדים, או עובדים דתיים, נמצאים בימים אלה בחופש. כך ניתן לקיים את האירוע מספר ימים לפני או אחרי. שימו לב שהיום הקודם לפורים או יום תענית אסתר ולא נוהגים לקיים אירועים בימים אלה.

אפשרות נוספת היא לקיים נשף פורים למבוגרים בקונספטים שונים ומגוונים כגון: נשף מסכות ונציאני, נשף בסגנון המערב הפרוע, נשף בסגנון לאס וגאס, נשף בסגנון כוכבי הוליווד ועוד המון רעיונות בהתאם לתקציב, לאופי החברה ולמטרות האירוע. דוכני אוכל, עמדות טאבון, עמדות בשרים, אלכוהול משובח או בר אקטיבי, דוכני ממתקים ושוקולד יכולים להיות תוספת מגניבה שתשדרג את החג, בעלויות לא גבוהות. מומלץ לשלב אלמנטים של מיתוג פנימי כמו צבעי החברה, לוגו החברה 'מחופש' לפורים ועוד.

הרבה חברות ומפעלים מנצלים את רוח החג לקיום אירועי עובדים ומשפחות, אירועים מעין אלו יכולים להיות בסגנון פסטיבל רחוב, יריד אמריקאי של ביתנים ודוכני משחק, מופעי אומנים לילדים ולכל המשפחה, הצגות בנושאים הקשורים לחג, הפעלות מיוחדות להורים וילדים ועוד. שילוב המשפחות והילדים באירועי חברה מומלץ מאוד לגיבוש ולחיזוק החיבור שלהם למקום העבודה, מה שמסייע לשימור העובדים, ליציבות העסק ולהגברת התפוקות ואיכותן באופן כללי.

לסיכום, פורים  הוא חג שמח של אירועים ומסיבות, לא צריך תקציבי ענק בכדי להזכיר לעובדים ש...

"כשנכנס אדר מרבין בשמחה".

 

להצעות ורעיונות נוספים, בכל תקציב ולכל מטרה, ניתן ליצור קשר עם מיטב מפיקי האירועים במרכז המעסיקים שלנו 9874*, service@cvpool.co.il

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים