כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


עגלות ריקות? לא מצליחים למצוא עובדים לחו"ל?

 

מספר צעדים פשוטים יכולים לעזור לך לאייש את כל העמדות הפנויות

 

ציפי ביטון ישי, מנהלת מקצועית cvpool

 

נכון, הכי אידאלי עבורכם לחפש עובדים לפי תחום 'עובדים לחו"ל' בלבד, אבל אל תגבילו את החיפוש לפנייה למחפשי עבודה בחו"ל בלבד. כדאי להרחיב את החיפוש גם לתחומים נוספים כמו אנשי מכירות,  חיילים משוחררים, דורשי עבודה שלא שקלו את האפשרות לעבוד בחו"ל ודווקא יכולים להתעניין. כלל מספר אחד בגיוס עובדים הוא לפנות למקסימום עובדים פוטנציאלים על מנת שתוכלו לבחור מתוכם את הטובים ביותר.

 

גיוס עובדים זה מקצוע בפני עצמו, צריך להיכנס למקומות ולאתרים המתאימים, להשתמש במקורות מתאימים כדי לקבל מהם קורות חיים, לאתר את קורות החיים המתאימים עבורכם ספציפית, לראות לפי קורות החיים או שיחת הטלפון אם המועמד פוטנציאלי, לומר את הדברים הנכונים בשיחת הטלפון ולדעת איך לשאול את השאלות הנכונות, תהליך גיוס נכון ומקצועי הוא הכרחי לחלוטין והחשיבות שלו עולה ככל שמדובר בגיוס מורכב יותר, גיוס עובדים לחו"ל הוא אחד הגיוסים המורכבים ביותר.

 

תמיד טוב שיהיה נציג בארץ שיוכל להיפגש עם העובדים, עובדים חוששים לפעמים לנסוע אל הלא נודע והעובדה שיש נציג בארץ שיכול להיפגש איתם, להסביר להם, להראות תמונות של הבאסטות, מקום המגורים ועובדים אחרים שכבר נמצאים שם, היא חשובה מאוד.  אם יש חומר כתוב או דף אינטרנט שאפשר להראות לעובדים זה יכול להקל מאוד על החשש שלהם.

 

אף פעם אל תשקרו לעובדים, התחום סובל מהבטחות שווא שמעסיקים הבטיחו לעובדים ולא עמדו מאחוריהם כשהעובד הגיע, עובד כזה גם אם יישאר אצלכם  - יישאר לזמן קצר מאוד ויעזוב כועס (ובצדק) ועלול לפגוע באפשרות שלכם ושל מעסיקים אחרים בתחום לגייס עובדים פוטנציאליים.

 

לא פעם אני נתקלת במעסיקים שאומרים לי שהם מחפשים לגייס עובדים בעלי ויזה בלבד. זאת אמנם הדרך האידיאלית עבורכם אבל מי שמגייס בעלי ויזות בלבד הסיכוי שלו מ-מ-ש נמוך לאייש את כל המשרות, לרוב הארצות אפשר למצוא הרבה 'כרישים' שמעוניינים בעבודה בחו"ל, גם בלי ויזה, ולעזור להם להנפיק את הויזות או האישורים המתאימים.

 

ויזה לארה"ב – אל תזניחו אותה

דוגמא למקום בו ישנם עובדים ישראלים מצוינים אשר משוועים לעבוד בו, אך אין להם תמיד ויזה מתאימה היא ארצות הברית. כאן בדיוק נכנסת החשיבות שלנו כמעסיקים לדאוג לעובדים ולהוציא להם ויזה לארה"ב בכדי שהם יהיו בטוחים מרשויות ההגירה. החשיבות של הוצאה זו נובעת משני גורמים מרכזיים, ראשית עובד אשר מסתכן ועובד ללא ויזה מסכן לא רק את עצמו אלא גם אותנו כמעבידיו ובהחלט יתכן שרשויות ההגירה יטילו גם על העסק שלנו מגבלות. שנית אם אנו מעוניינים כי העובדים יגיעו לתפוקה גבוהה אנו צריכים להבטיח כי הם יהיו בטוחים מן הפן החוקי ולא יצטרכו כול הזמן לבדוק מעבר לכתף האם מגיע אליהם איש הגירה כלשהו. כך הוצאת ויזה לארה"ב מקבלת משנה תוקף ואל לבעל עסק לוותר עליה אם הוא מעוניין שהצלחת עסקיו בארצות הברית.

פעמים רבות בכדי להתמודד עם תהליך ההוצאה כדאי לפנות אל חברה אשר תסייע לנו בתהליך הוצאת הוויזה לארה"ב ותדריך אותנו בנושא סבוך זה. כך נוכל להיות בטוחים כי העובדים הטובים ביותר יגיעו אלינו וישרתו את מטרותינו המתאימים.

 

הכי טוב והכי יעיל לנהל שיחה טלפונית עם המעומדים אבל הרבה מעסיקים מדווחים שנמאס להם להוציא אנרגיות על טלפונים, במקרה כזה, בשלב הראשוני בלבד, משלוח מייל פשוט למועמדים פוטנציאליים יכול לפתור את הבעיה.

 

איישתם את כל המשרות? אף פעם לא כדאי לעצור גיוסים. כדאי לגייס באופן שוטף ולצור מועמדים פוטנציאלים, קחו בחשבון שתמיד כדאי שיהיו לפחות שלושה מועמדים 'בדרך' כדי שלא תמצאו עצמכם שוב מחוסרי עובדים. כל הזמן צריך לגייס.

 

והכי חשוב – סבלנות! מימון וגיוס עובדים תמיד יהיו הבטן הרכה של כל עסק ולגייס עובדים זה לא פשוט לאף אחד.

 


הכותבת הינה מנהלת מקצועית בחברה

צוות CVPOOL לעמוד לרשותכם בכל שאלה בטל' 03-6207373.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים