כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


דרושים לעבודה בחו"ל

אם בעבר רק ישראלים מעטים יצאו לעבוד מחוץ לגבולות הארץ, הרי שבשנים האחרונות היצע העבודות בחו"ל התרחב משמעותית, כך שכיום מנצלים רבים וטובים את האפשרות ליהנות מעבודה בחו"ל, בין אם לפרק זמן מוגבל ובין אם לתקופה ארוכה יותר.

האפשרויות, כאמור, רבות ומגוונות: הלהיט הבולט הוא עבודה בארה"ב (בעיקר לצעירים אחרי צבא) אבל גם עבודה באוסטרליה, עבודה בקנדה, עבודה במדינות אירופה השונות ואפילו עבודה באפריקה או באסיה הן אופציות מבוקשות. גם מבחינת תחומי העבודה המגוון רחב - ממשרות בתחום המכירות לעובדים חסרי ניסיון והשכלה וכלה בתפקידים המיועדים לבכירים.

 

איך מוצאים עבודה בחו"ל?

מציאת עבודה בחו"ל (לפרטים נוספים לחצו כאן) הפכה בשנים האחרונות פשוטה יחסית, הן בגלל ריבוי האופציות בתחום והן בגלל השתכללות שוק חיפושי העבודה באופן כללי.

לוחות דרושים כלליים רבים מציעים משרות מחוץ לגבולות ישראל לצד משרות מקומיות, ישנם כמובן לוחות ייעודיים לעבודות בחו"ל וגם חברות השמה לא מעטות מחפשות כל העת מועמדים מתאימים לתפקידים השונים ברחבי העולם.

אופציה מתקדמת עוד יותר היא CVPOOL, מאגר קורות חיים שבו כל מי שמחפש עבודה בארה"ב, קנדה, אירופה, אוסטרליה או כל מקום אחר ברחבי הגלובוס יכול להצטרף אליו, בקלות ובפשטות, והמעסיקים שמחפשים עובדים למשרות בחו"ל כבר יפנו אליו ויציעו לו הצעות עבודה איכותיות.

עוד אופציה היא עבודה בחברה ישראלית המפעילה גם שלוחות מעבר לים, ובקשה לרי-לוקיישן כשמתפנה משרה מתאימה.

 

איך לבחור עבודה מחוץ לגבולות ישראל?

בשנים האחרונות כאמור התרחב עד מאוד היצע המשרות בחו"ל - כך שמצד אחד לכל מחפש עבודה שכזו ישנן יותר אופציות, אבל מצד שני לעיתים השפע גם עלול לבלבל.

ישנן שתי דרכים עיקריות למצוא עבודה בחו"ל - לפי מקום העבודה או לפי תחום העיסוק ואטרקטיביות המשרה הספציפית.

האופציה הראשונה מתאימה בעיקר למי שמבחינתו עבודה מחוץ לגבולות ישראל היא הזדמנות לא רק להרוויח סכומי כסף נאים אלא גם לחוות חוויה כוללת במקום חדש ואטרקטיבי. עבור מי שרוצה לנסות לחיות פרק זמן מסוים בקנדה, למשל, מומלץ מן הסתם לחפש עבודה בקנדה ולהתגמש מבחינת התפקיד הספציפי, ואילו למי שנמשך לאוסטרליה אין טעם לחפש עבודה באירופה.

האופציה השנייה מתאימה יותר למי שהעבודה בחו"ל היא על תקן אבן דרך משמעותית בקריירה. לדוגמה, למי שרואה את עתידו בתחום הדרכת בני נוער כדאי למצוא עבודה במסגרת מחנות הקיץ שמפעילה הסוכנות היהודית בארה"ב, ואילו רופאים המבקשים לשפר את תנאי עבודתם יגיעו בעיקר לקנדה (אם כי גם במקומות אחרים ישנו ביקוש לכוח אדם מיומן בתחום זה).

 

לעבוד בחו"ל - כל היתרונות

עבודה בחו"ל, ובפרט במדינה מפותחת דוגמת אלה של צפון אמריקה, אירופה או אוסטרליה, מבטיחה שכר גבוה יותר ביחס למשרה דומה בישראל, ובמקרים מסוימים אף גבוה פי כמה וכמה.

בתחומים מסוימים מדובר לא רק בשכר גבוה יותר אלא באתגר מקצועי מרתק יותר - ובפרט כשמדובר בעבודה בחברה עתירת ידע. באופן דומה, עבודה בחו"ל עשויה להיות שליחות של ממש, וכך לדוגמה רופאים ישראלים המועסקים בבתי חולים באפריקה נהנים לא רק מתנאי עבודה טובים יותר ביחס לארץ אלא גם מסיפוק אדיר שכן הנהנים מהידע והיכולות שלהם באמת זקוקים לכך.

יתרון משמעותי אחר הוא כמובן הקרבה לאתרים אטרקטיביים במיוחד, וכך למשל מי שבוחר בעבודה בקנדה יכול לנפוש בהרי הרוקי, מי שיוצא לעבוד בארה"ב יכול לבלות בניו יורק ואילו מי שעובד באירופה נמצא במרחק נסיעה לא ארוכה מדי משלל יעדים אהובים.

 צוות C.V.POOL מאחל לכם גיוס קל, פורה ונכון. אנחנו כאן לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים