כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


"דברו איתי אחרי החג"

לפני פסח, כמו גם לפני חגי תשרי, מנהלים רבים נוטים לדחות משימות "לאחרי החג", מדובר בטעות. דחיית גיוס העובדים 'לאחרי החג' היא דוגמא מצויינת ודווקא עכשיו כדאי להתחיל לגייס.

 

כמנהלים הפועלים בשוק הישראלי "זכינו" להתברך בריבוי חופשים וחגים. מצד אחד, מדובר בברכה, החג מאפשר לנו לכפות חופש על עצמנו ועל העובדים, להטעין מצברים ולבלות זמן איכות עם המשפחה, זמן שחסר לנו מאוד כעובדים בשוק העבודה בישראל. מצד שני, אם איננו נמנים על רשתות המזון או ענף התיירות והנופש, ימי החופש הרבים פוגעים בפידיון היומי והחודשי ובמהלך התקין של פעולות שאנו מבקשים לבצע בארגון.

 

בגלל חוסר הרצף הפיזי בימי העבודה מנהלים רבים נוטים לעצור או לא להתחיל תהליכים שהם מבקשים לבצע בעסק כבר מספר שבועות לפני 'החג', מה שכאמור, אינו נכון ופוגע בעסק הרבה יותר מאשר חופשת החג עצמה. צריך להכניס את הדברים לפרופורציות ואין טעם לשתק את העסק מספר שבועות לפני החג רק כי עוד 3 שבועות יוצאים לכמה ימי חופש!

 

סיבה אחת שאנו דוחים דברים 'לאחרי החגים', היא כי הרבה מנהלים נוטים לדחות דברים מטבעם. 'דבר איתי אחרי המשכורות / אחרי שנסיים עם ההטמעה / אחרי מס הכנסה'. גיוס עובדים, למשל, היא משימה מאתגרת ולא פשוטה, במיוחד אם אין לנו את הכלים המתאימים לכך או שאנו משתמשים באמצעי גיוס שגוי ופעמים רבות נוח יותר לדחות את גיוס העובדים ולהדחיק את הנזקים הנגרמים מחוסר העובד או מהמצאותו של עובד לא מתאים. אז נחשו מה? כאשר דוחים משימות הן לא נעשות קלות יותר, אלא ההיפך, נעשות דחופות יותר ואז מבצעים אותן בחיפזון, בחוסר זמן ובחוסר סבלנות, מה שפוגע בתוצאות. אגב, מה יקרה אחרי החג? יהיה עומס של עבודה ואז שוב נדחה את המשימות, כי אין זמן, בדיוק חזרנו מהחג...

 

עסקים רבים, כמו תחום הקמעונאות ורשתות המזון במיוחד, התיירות והנופש, השיפוצים למיניהם וכו', עסוקים מאוד בתקופה זו ולכן הם חושבים בטעות ש'אין להם זמן כרגע' לעסוק בגיוס עובדים, נשארים ללא העובדים החסרים וגורמים בעצם נזק לעסק שלהם. צריך להבין שאם משתמשים באמצעי גיוס טוב, גיוס עובדים לא אמור לקחת כל כך הרבה זמן. מספיקות 10-12 שעות עבודה לגיוס עובד חדש. מצד שני, לקוח שמקבל שירות לא טוב כי חסר עובד הוא נזק אדיר לעסק ודווקא בתקופה זו שנחשפים להרבה מאוד לקוחות, רבים מהם לקוחות חדשים, חייבים לתת להם חווית שירות טובה כדי שיחזרו, כמה פעמים שמענו 'איזה מלוכלך היה שם, בחיים אני לא חוזר לשם', 'חיכינו 10 דקות למוכר שיתפנה' או 'עמדנו בתור חצי שעה', לקוחות כאלה עלולים לא לחזור לעסק וחבל.

 

אם אינכם נמנים במעגל הראשון של אותם עסקים, אלא נותנים להם שירות, גם אז השירות שתתנו ללקוחות, במיוחד בתקופה כזאת שהם כל כך לחוצים, הוא חשוב מאוד, לקוח יכיר לכם תודה עם עמדתם לצידו בתקופה לחוצה כל כך ופעמים רבות גם יהיה מוכן לשלם בתקופה כזאת יותר.

 

ספקי שירות רבים גם מציעים מבצעים מיוחדים והטבות מיוחדות לפני החג, או שהם פנויים יותר לטפל בכם, עקב הירידה בביקוש בתחומים מסויימים וכדאי להשתמש בהם. בתחום הדרושים, למשל, מודעות זוכות לחשיפה גדולה במהלך החג וכדאי לנצל זאת על מנת לאגור פניות מתאימות, בהם נוכל להתחיל לטפל מייד לאחריו.

 

אם אתם וחושבים שלא תספיקו להכשיר את העובד בזמן עד תחילת העומס, מספיק שתציבו אותו לבצע חלק מהמשימות, או פשוט להיות שם עבור הלקוחות הפוטנציאליים, חווית השירות שיקבל הלקוח במקרה כזה, עלולה להיות חיובית הרבה יותר. אגב, עובד שנכנס בתקופה כזאת הרבה פעמים 'נזרק למים' ולומד את העבודה מהר יותר.

 

יש עסקים שאצלם המצב הפוך, לפני פסח או לפני החגים דווקא מורידים הילוך בעבודה וחבל, דווקא כאשר יש פחות ביקוש מצד לקוחות, במקום להיכנע לאווירה, זה הזמן לטפל לעומק במשימות ובתהליכים שאנחנו מבקשים לעשות, כמו בגיוס עובדים. כך, כאשר יחזור העומס לאחר החג, תגיעו מחוזקים ולא תצטרכו להתמודד עם אותם משימות במקביל לעומס העבודה שיכול אחרי החג.
ישנם מנהלים שחוששים להתחיל עם הגיוס, או עם כל משימה אחרת, לפני החג, כי הם חוששים שעצם חופשת החג יכולה לעצור את התהליך, 'נביא עובד, נלמד אותו ואז הוא ייצא 4 ימים לחופש'. אז מה? ההבדל בין יומיים של שישי-שבת לארבעה ימי חופשה אינו גדול ותמיד ניתן לרענן קצת עם שובו מהחג.
אם אתם יוצאים לחופש ארוך במהלך החג, או אם אם נוסעים לחו"ל לתקופה, או אם רצף ההכשרה חשוב לכם, עדיין זה הזמן להתחיל במשימה, לאפיין משרה בצורה נכונה ורגועה, לבחון קורות חיים, לבצע ראיונות עבודה כאשר אתם פנויים ומוכנים יותר אליהם, לאתר את העובד, לגייס אותו ולקבוע את תחילת עבודה לאחרי החג, במקום שתצטרכו להתחיל את כל תהליך הגיוס כאשר חוזרים מהחגים.
"ומה? אני אגייס עובד לפני החג וייצטרך לשלם לו על ימי חג, מתנות לחג וכל זה? לא מספיק שאנחנו מוציאים כל כך הרבה כספים על העובדים הקיימים?" אז לא. לעובד שאינו עובד אצלכם לפחות שלושה חודשים, אינכם צריכים לשלם בגין ימי חג וגם המתנה לחג אינה צריכה להיות זהה לזו של כל העובדים, מספיקה מתנה סמלית, עם שיחת 'חג שמח וברוך הבא', העיקר שהספקתם לצרף את העובד לשורותכם עוד לפני החג.צוות C.V.POOL מאחל לכם חג אביב שמח, שגשוג, פריחה, ברכה והצלחה.
למבצעים מיוחדים ופרסומים מיוחדים לכבוד החג פנה ליועץ הגיוס שלך 03-6207373.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים