כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


רגע, לא לעצור!

זהו? איתרתם מועמד מתאים, אפשר להתרווח ולנשום לרווחה? אז זהו, שלא...
עד שהמועמד לא מתחיל לעבוד בפועל, לא עוצרים את הגיוסים.

 

ברוב המקרים גיוס עובדים הוא מאתגר, מעייף ומתסכל, גם למי שמגייס תדיר וקל וחומר למי שאינו רגיל לגייס עובדים, מעסיקים רבים כבר מחכים בקוצר רוח, עוד מרגע פרסום מודעת הדרושים, לאייש את המשרה ולסיים עם הליך הגיוס שגוזל להם זמן, כסף כאב ראש.

 

לכן, פעמים רבות, מרוב שרוצים כבר לסיים, מכריזים על סיום התהליך מוקדם מדי, כאשר נדמה להם שהם איתרו מועמד מתאים ודי לצרות. הרבה פעמים יועצי הגיוס שלנו שומעים משפטים כמו "כבר מצאתי עובד, הוא אמור להתחיל ביום ראשון", או "כבר גייסתי, אמורים לשלוח לי מחר מישהו מחברת השמה". לצערם של מחפשי העובדים, למדנו כי במקרים כאלה רק 30% מהמעסיקים אכן מאיישים את המשרה בפועל, ברוב המקרים, כאשר נבדוק לאחר שבוע נראה כי העובד לא התחיל לעבוד בסופו של דבר.

 

מה קרה בדרך? הרבה דברים יכולים לקרות. פעמים רבות העובד לא מגיע לתחילת העבודה או ההדרכה שנקבעה לו מאחר והוא קיבל הצעה יותר טובה או שהוא פשוט לא מעוניין במשרה, לפעמים העובד מתחיל את ההדרכה ורק אז המעסיק מגלה שהוא אינו מתאים לו כמו שחשב, לפעמים העובד מתחיל לעבוד ומגלה שהמשרה אינה דומה לציפיות שהיו לו ממנה בעת ראיון העבודה. במקרים כאלה, מעסיקים שעצרו את תהליך הגיוס טרם זמנו מגלים שהם צריכים להתחיל עכשיו הכל מחדש. כשמתחילים מחדש, התסכול גובר, הזמן בדרך כלל דוחק ושוב מבצעים טעויות בגיוס.
(עוד על טעויות בגיוס עובדים ניתן למצוא כאן ).

 

אז מה עושים? ממשיכים עם הליך גיוס העובדים עד שניתן להצביע לפחות על 5 מעומדים שנראים מתאימים. מדרגים אותם לפי סדר יורד ומזמנים את הראשון. אם הצלחתם וקלעתם – מה טוב. אם לא, ממשיכים לבא וכן הלאה. כאן המקום להזכיר את ההמלצה שלנו לתעד כמה שיותר פרטים והתרשמויות במהלך ראיון העבודה, מאחר וייתכן כי יעבור זמן מעת הראיון בפועל ועד לתחילת העבודה.
(עוד על הכנת מעסיקים לראיונות עבודה ניתן למצוא כאן).
אם מבחינה תקציבית אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם ניתן לגייס אפילו 2 מעומדים לאותה משרה, שיתחילו בו בעת את ההדרכה ואז לבחור מביניהם, הרבה פעמים תגלו שאחד מהם בכלל לא מתחיל או לא מתאים. אם שניהם מתגלים כמצויינים ומתאימים למשרה, אפשר לשקול העסקה של שניהם, או של אחד מהם לתפקיד אחר, ואם אין אפשרות כזאת, עדיין תהיו במצב בו אתם נאלצים לבחור בין שני מעומדים טובים מאוד ולא נשארים ללא מועמד.

 

מתי בכל זאת ניתן להתרווח ולהכריז על גיוס מוצלח? אנשי המקצוע המחמירים יגידו ארבעה חודשים עד חצי שנה לפחות, זה הזמן הממוצע שלוקח לעובד להשתלב בתפקיד כהלכה, מעסיקים למודי קרבות ומשברים יגידו שאף פעם לא וגם לאחר כמה שנים הם גילו שהעובד הוא לא מה שחשבו. בדרך כלל לפי הסטטיסטיקות, במידה ומעניקים את תשומת הלב הניהולית הראויה לעובד, זמן של שלושה שבועות עד חודש הוא מספיק כדי לבחון האם העובד מתאים לעבודה והאם העבודה מתאימה לעובד. כמובן שכמנהלים טובים, תמיד נשאר עם יד על הדופק ונבחן את כח האדם שלנו ואת המענה שהוא מעניק לצרכי העסק.הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים. צוות יועצי הגיוס שלנו ישמח לעמוד לרשותכם, ללא התחייבות, בכל שאלה 03-6207373.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים