כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


הכל על לוח דרושים באינטרנט

הכל על לוח דרושים באינטרנט

כמו תחומים רבים בחיינו, גם לוחות הדרושים עברו לאינטרנט. אם בעבר חיכו מחפשי עבודה בכיליון עיניים ליום שלישי ושישי ומיהרו השכם בבוקר לרכוש את כל עיתוני סוף השבוע, כולל מקומונים ומגזינים מקצועיים שונים, רק כדי לעיין במודעות הדרושים שהתפרסמו בהם, הרי שכיום האינטרנט מנגיש הצעות עבודה ומודעות דרושים הזמינות עבורנו 24/7, מבלי שנצטרך לצאת כלל מהבית. מצד שני, השפע הרב של לוחות דרושים והצעות עבודה שקיים באינטרנט עלול גם לבלבל, מה גם שלא כל פרסום רלוונטי לכל מחפש עבודה, כך שעל מנת לא להיקלע למצב שבו מרוב עצים לא רואים את היער ונשארים מובטלים לאורך זמן, יש צורך להכיר היטב את התחום ולרכוש מיומנות בשימוש בלוחות הדרושים השונים הקיימים ברשת.


היתרון הגדול: חיפוש מדויק לפי כל חתך שתרצו

היתרון הגדול של לוח דרושים אינטרנטי הוא היכולת לפלח במדויק את המודעות הרבות המתפרסמות בו, וכך לחסוך זמן יקר ולהצליח להתמקד בהצעות העבודה הרלוונטיות ביותר – הן מבחינת האזור הגיאוגרפי, הן מבחינת היקף המשרה, הן מבחינת תחום העבודה וכן על סמך פרמטרים נוספים. בפרט חשובה היכולת להתמקד בתפקיד המוצע: כך, למשל, אפשר לא רק לחפש משרות בתחום ה- QA (אבטחת איכות) אלא להיות אפילו יותר ספציפיים ולהתמקד בתפקידי אבטחת איכות של תוכנות, אבטחת איכות של חומרות וכו'.

בנוסף ניתן למצוא באינטרנט לוחות דרושים בתחומים ספציפיים רבים, ממשרות בתחום הקולנוע והטלוויזיה, דרך עבודות למעצבים גרפיים, וכלה בביו-טכנולוגיה, וגם הם מקלים על מי שמחפש עבודה למצוא אחת כזו המתאימה בדיוק לכישוריו.

לוחות ספציפיים מפולחים לא רק לפי תחום העבודה אלא גם לפי עובדים: דוגמה מצוינת לכך היא חיפוש עבודה בעזרת לוח דרושים אינטרנטי המיועד לאנשים בעלי מוגבלות – לוח אותו יצר משרד הכלכלה בשנת 2013 על מנת להקל על בעלי מוגבלות להשתלב בשוק העבודה.לוח דרושים בתשלום – האם כדאי?

חלק גדול מלוחות הדרושים המתפרסמים באינטרנט הם חינמיים לחלוטין מבחינת מחפשי העבודה, אולם כדאי לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים יהיו בהם גם מודעות לא רלוונטיות – בין אם כאלה שמפרסמות משרות שכבר אוישו ובין אם כאלה שפרסמו חברות השמה המעוניינות לארגן לעצמן מאגר עובדים גדול ככל האפשר כך שיוכלו תמיד להציע ללקוחותיהן, המעסיקים, אפשרויות רבות.

לוח דרושים בתשלום (בדרך כלל של כמה עשרות שקלים בחודש) אמור לכלול אך ורק משרות אמיתיות ופנויות, ומגוון רחב מהן. האם המצב תמיד כך? לא בהכרח, כך שכדאי לשקול היטב שימוש בלוח בתשלום, גם בתקופות בהן מציאת עבודה נראית משימה בלתי אפשרית, בפרט לנוכח העובדה שכיום ישנה האופציה של CVPOOL, מאגר קורות חיים שמעסיקים רבים מחפשים בו עובדים, וההיכללות בו חינמית לגמרי.הדרך המתקדמת ביותר: מאגר קורות חיים

חשוב לזכור שלוח דרושים הוא לא רק מקום שבו מחפשי עבודה מחפשים עבודה, אלא גם מקום שבו מעסיקים מחפשים עובדים, וכמובן שכדאי לתת עדיפות לאתר שמושך אליו מעסיקים איכותיים שבאמתחתם הצעות עבודה מתגמלות.

מעסיקים רבים מסתייגים מלוחות דרושים רגילים, בעיקר משום שפרסום מודעה בהם עלול להוביל להצפה של מאות ואלפי קורות חיים שרובם כלל אינם רלוונטיים עבור המשרה הספציפית. פיתרון אחר, מציאת עובד דרך חברת השמה, אמנם חוסך למעסיקים זמן יקר ומאפשר התאמה טובה יותר אולם הוא כרוך בעלות כספית בלתי מבוטלת.

הפיתרון: CVPOOL. בזכות האינטרנט, והטכנולוגיות המשוכללות במיוחד שהתפתחו בתחום לוחות הדרושים, יכול כל מעסיק להגיע בקלות ובנוחות לחתכים מדויקים מאוד של עובדים, מתוך מאגר רחב של קורות חיים – והכל בעלות של מודעה רגילה בלוח דרושים. אין פלא אם כך שמעסיקים רבים, ובוודאי החכמים שבהם, בוחרים ב- CVPOOL, וכמובן שלמחפשי עבודה כדאי במיוחד להיכלל (בחינם) במאגר ולזכות בפניות מצד אותם מעסיקים. 


זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של CVPOOL עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים