כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


 אל תשאלו מה קרה לי...

אספו וערכו: עובדי cvpool

שמעתם על המטפלת והשירותים? על העוזרת והכביסה? צוות cvpool אסף עבורכם את מגוון סיפורי מעסיקים וגם כמה עצות להתמודדות עם עובד שמכניסים הביתה...

 

הרבה מעסיקים שפונים אלינו בדרישה לעובד מתחילים את השיחה ב 'הצילו', 'אני חייבת להחליף אותה דחוף', 'אני לא יכול איתה יותר' וכו', לשיחות האלה אנחנו כבר רגילים. לכל לקוח יש את הסיפור שלו וכל לקוח מעניין, אבל הכי מעניינות הן השיחות שמתחילות ב 'אם אני אספר לך – לא תאמיני' או 'אל תשאלי מה קרה לי', אז אנחנו יודעים שמגיע סיפור מעניין באמת. אין סוף לסיפורים ועבורכם, השוקלים להעסיק עובד, בהעסקה ביתית, לטיפול בקשיש או סיעוד, אנו מגישים מבחר סיפורים ממעסיקים פרטיים וגם כמה עצות קטנות להתמודדות.

 'כל בוקר היא מגיעה אלינו, רושמת את השעות, שותה קפה, מעשנת סיגריה, לוקחת את העיתון (שלנו!) ונכנסת לשירותים לעשר דקות', מספר לנו לקוח אחד על המטפלת שהייתה לו ואת המשך התיאור, על הריח וכו', נחסוך מכם.

'הבאתי מטפלת לאבי, יום אחד, עשיתי לה 'ביקור פתע' באחת עשרה בלילה, רציתי לראות שאבא ישן כמו שצריך והכל בסדר. ולתדהמתי מסתבר שהיא בכלל לא הייתה בדירה... איפה היא הייתה? מסתבר שלמטפלת , אישה נשואה עם ילדים בחו"ל, יש חבר בארץ והיא בדיוק הייתה אצלו', מספרת לקוחה אחרת.

'הסיפור שלי קרה לפני הרבה שנים, מאז אני נזהרת. בזמנו הייתי מביאה לי ולילדים בגדים מחו"ל, באמת בגדים יפהפיים ומיוחדים וכל הזמן הייתי שמה לב שהם נעלמים לי מהכביסה, חשדתי בשכנות , ניסיתי לעקוב אחרי החבלים ולא מצאתי מי גונב. יום אחד שמעתי מגיסתי שהיא ראתה את העוזרת שלנו ברחוב – לבושה בבגדים שהבאתי מחו"ל! אחר כך, אחרי שפיטרנו אותה, שמעתי שגם הילדים שלה עדיין לובשים את הבגדים שהבאתי לילדים שלי מחו"ל.... מילא אני, שמעת על השוטרת הירושלמית שהעסיקה עוזרת מהכפר ליד והיא גנבה לה מעטפה עם דולרים?'.

'סמכנו מאד על העובדת שלנו ולא בדקנו אותה. היא  הייתה כל הזמן רושמת לעצמה את השעות, מתי היא מגיעה ומתי היא מסיימת, עד שיום אחד חמי ראה אותה ממתינה בתחנה לאוטובוס, רבע שעה לפני שהיא יצאה מהבית, לפי מה שהיא רשמה. אגב, מה היא עשתה כשהיא החליטה שלא מתאים לה יותר לעבוד אצלנו? הלכה להסתדרות לבדוק מה היא יכולה עוד להוציא מאיתנו....'

אז מה עושים כדי להבטיח את עצמכם? אפשר לעשות הרבה מאוד. על רגל אחת אנו ממליצים לבחור טוב טוב את העובד שאתם מגייסים, לא להתפשר בתהליך הגיוס, להיפגש עם כמה שיותר מועמדים ולקבל עליהם כמה שיותר פרטים, לא לוותר על בדיקת רקע, כולל להתקשר למעסיק האחרון ולבדוק מדוע הם סיימו את ההתקשרות, לפקח כמה שיותר אבל להתייחס יפה לעובד, לשים מצלמות, להסתיר דברי ערך, להחליף מנעולים לעתים ועוד.

כדי שתוכלו לישון בלילה, יש לציין כי מנגד אנחנו שומעים גם סיפורים אחרים, למשל הסיפור על העוזרת והשעון. ' היה לי שעון מקסים, עלה אלפי דולרים וגם היה לו ערך סנטימנטלי, יום אחד הוא נעלם. רתחתי על העוזרת, אבל לא רציתי להתעמת איתה, אז פיטרתי אותה וזהו, אחרי כמה חודשים מצאנו אותו בבית של חבר, מסתבר ששכחתי אותו שם בטעות'.

'כשהעסקתי עובד זה המליצו לי להחביא את הדרכונים וככה עשיתי, יום אחד, כמה שעות לפני הטיסה, לא הצלחתי למצוא את הדרכונים. הפכתי את כל הבית, עד שבסוף שאלתי אותו אם הוא ראה את הדרכונים ומה הוא ענה? בטח, הנה הם, באמת לא הבנתי למה שמת את הפספורטים מאחורי המראה...'


צוות C.V.POOL מאחל לכם הצלחה ! לשירותכם מגוון סדנאות והדרכות במחירים מסובסדים בנושאי בניית קורות חיים, איתור משרות, הכנות לראיון עבודה, אמצעים למציאת עבודה ועוד.

 

לפרטים ולייעוץ ניתן לפנות למחלקת לקוחות פרטיים בטלפון 03-6207373.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים