כניסה למועמד רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

כניסה למעסיק רשום

* כתובת דוא"ל

* סיסמה

זכור אימייל וסיסמה לכניסה הבאה


 העסק נסגר, נשארתי בלי משכורת ופיצויים

 

נכתב ונערך ע"י עו"ד מיכאל אברהם.

 

בדרך כלל זה מתחיל בעיכוב קל בקבלת המשכורת ומסתיים באסיפה דרמטית של כל העובדים. את האסיפה ינהל עו"ד או בעל סמכות אחר שמבשר לעובדים כי בצער רב ולאחר מאמצים כבירים, "אין לכם לאן להגיע מחר בבוקר".

 

זהו מצב שקורה מדי יום בישראל ומלווה בעוגמת נפש, השפלה וחוסר אונים מבחינת העובד המוצא עצמו לפתע מחוסר עבודה וללא זכויות. במרבית המקרים אין את מי להאשים לאחר שהמעסיק נשאב למערבולת שכילתה כליל את מפעל חייו.

 

המחוקק נתן פיתרון :

פרק ח' לחוק הביטוח הלאומי חוקק על מנת לשמש רשת ביטחון לעובדים שנפגעו מקריסתו הכלכלית של מעסיקם. כלומר, כאשר המעסיק נקלע למצב של "חדלות פירעון" יקבל העובד את שכר עבודתו וזכויותיו לפיצויים מהמוסד לביטוח לאומי עד לתקרה של למעלה מ 110,000 ₪ ואף את השלמת החסר בקופת הגמל אליה הופרשו תגמולי פנסיה עד לתקרה הקבועה בחוק.

 

על מנת לקבל את הכספים מהמוסד לביטוח לאומי חובה להגיש בקשה לפירוק החברה, אשר במסגרתה יתקיים דיון אחד ובו יינתן צו פירוק כנגד החברה וימונה לה מפרק. מיד עם מתן צו הפירוק ימלא העובד טופס "תביעת חוב" המפרט את הסכומים אשר מעסיקו נותר חייב לו, תביעות החוב יבדקו ויאושרו ע"י המפרק ויועברו למוסד לביטוח לאומי לצורך תשלום הכספים ישירות לחשבון הבנק של העובד.

 

ההליכים אשר יתקיימו בבית המשפט המחוזי כרוכים בעלויות הכוללות: אגרות לבימ"ש ולכונס הנכסים הרשמי, פרסום בעיתונות וכדומה. העלויות עשויות להסתכם באלפי שקלים בודדים שמתחלקים בין העובדים שהתארגנו יחד.

 

מניסיוני אומר, כי מדובר בהליך אשר יכול להמשך כשנה עד שנתיים אך תוצאתו מובטחת ועל כן חבל לוותר ולהרים ידיים.

 

מומלץ להיעזר בעורך דין הבקיא בתחום שילווה את התהליך ויביא לתוצאה המיוחלת בסיומו.

 


*פרטי המחבר שמורים במערכת.

 

מחלקת הלקוחות הפרטיים של C.V.POOL תשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בטל' 03-6207373.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד. C.V.POOL מאמינה בשיוויון זכוות מלא ואיסור אפלייה תעסוקתית.
** הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*** כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

צוות C.V.POOL ישמח לסייע בכל דבר ולהעמיד לרשות לקוחותנו את הפתרונות היעילים ביותר לגיוס עובדים. לפרטים ניתן לפנות, ללא התחייבות, לטל' 03-6207373.
חזרה לרשימת המאמרים